Rozkład jazdy 2019

ROZKŁAD JAZDY:

14.00-14.30    Bobby from PeruRock alternatywny (B
iałystok);
14.40-15.10    Sobotni rosółrock alternatywny/post punk (Głogów/Lubin);
15.20- 15.50   Terapolkagrunge/punk (Oświęcim)
16.00- 16.40   BANG BANG - punk  (Legionowo);
16.50-17.30    KRAIN- hc/punk (Warszawa);
17.40-18.20    B.N.– rock (Mińsk, Białoruś);
18.30-19.10    Kuba Rozpruwacz-street punk/oi!  (Hajnówka);
19.20-20.00    Podwórkowi Chuligani – punk/ska (Płock); 
20.10-20.50    Błękitny Nosorożec - punk rock/reggae(Hajnówka);
21.00-21.50    Prawda – punk rock (Wrocław);
22.00 – 22.50TZN XENNA – punk rock (Warszawa);
23.00 – 0.30   ACID DRINNKERS – metal (Poznań);

 

Oto zespoły, które zagrają na 11. Festiwalu ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2019:

ACID DRINNKERS – metal (Poznań)

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) - zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 24 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą - gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym kraju nad Wisłą. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny. Tomasz "Titus" Pukacki – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru. Dariusz "Popcorn" Popowicz – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych wirtuozów gitary wśród słowian. Maciej "Ślimak" Starosta – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce. Łukasz "Dzwon" Cyndzer - gitara - młoda krew w zespole. Acid Drinkers mają na koncie 16 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii- z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank zdobywając aż cztery- m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta „Fishdick Zwei” z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Utwór „Love Shack” przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu. W 2014 r. Acid Drinkers obchodzi swoje 25-lecie na scenie i nic nie zapowiada by na tym mieli poprzestać!

Skład: Tomasz "Titus" Pukacki , Dariusz "Popcorn" Popowicz, Maciej "Ślimak" Starosta, Łukasz "Dzwon" Cyndzer http://www.acid-drinkers.com, https://www.facebook.com/pg/aciddrinkers


 TZN XENNA – punk rock (Warszawa)

TZN Xenna to zespół którego początki sięgają roku 1981-ego. Powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego" Dubiela. Zespół grał do 1987 roku, reaktywacja kapeli nastąpiła w 2011 roku. Od tamtej pory zespół znów intensywnie działa na polskiej scenie punk. W Hajnówce zagrają po raz drugi, pierwszy koncert  w Hajnówce zagrali na koncercie „Muzyka bez zastrzeżeń”.

Skład: Zygzak-vocal, Tele kesur-gitara, Panek- bas, Ognista Dynia-perkusja https://www.facebook.com/tznxennaoi


Prawda – punk rock (Wrocław)

Wrocławska formacja założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania zespół nagrał pięć regularnych albumów, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Prawda zagrała kilkaset koncertów, objechali wiele Polskich, Czeskich i Niemieckich festiwali. Dwukrotnie zaliczony Woodstock na dużej scenie w roku 1999 i 2006 i czterokrotnie też na scenie Pokojowej Wioski Kriszny w 2006, 2014 obchodząc XX Lecie, w 2017 i 2018. Na przełomie czerwca i lipca 2016 w zupełnie nowym odświeżonym składzie zespół rozpoczyna próby i już w październiku wyjeżdża w trasę koncertową, która ma zespolić nowy skład a już od połowy następnego roku zaczyna rejestrować materiał na nowy album. To ewenement na skalę tego kraju, zespół w pierwszym roku po reaktywacji zagrał niemal 50 koncertów i nagrał nową płytę. Nie ma odcinania kuponów i odgrzewania starych kotletów. Na dzień dzisiejszy to zupełnie inny niż kiedyś zespół, całkiem nowa energia. Prawda to obecnie jeden z najprężniej działających punk rockowych formacji w kraju.

Skład:Sławomir „Melon” Świdurski – śpiew; Piotr „Załęs” Załęski– gitara, śpiew; Marcin „Larsu” Skruch – gitara, śpiew; Michał „Majkel” Duda – gitara basowa, śpiew; Jakub „Okland” Ukleja – perkusja; https://www.facebook.com/prawdaband/


BŁĘKITNY NOSOROŻEC - punk rock/reggae (Hajnówka)

Zespół powstał pod koniec lat 80-tych Błękitnego tworzy trzech muzyków: Mirosław Wojciuk (gitara, wokal), Klaudiusz Borys (bas, chórki) oraz Romuald Rakowski (perkusja, chórki) i  jest to skład od wielu lat stały. Muzyka Błękitnego Nosorożca zawsze oscylowała wokół punk rocka, ale zespół swobodnie porusza się również i  w temacie hc czy  reggae, po które bardzo chętnie sięga od zawsze, obecnie  sam zespół definiuje swoje brzmienie jako post-punkowe. Zespół kilkakrotnie grał na festiwalu Rockowisko Hajnówka. W czerwcu 2016 roku zespół wydał nową płytę „Inny”, której premiera miała miejsce podczas 8. FMR Rockowisko Hajnówka 2016.

Skład: WOJCIA- gitara, vocal; KLAUDI - bas, chórki; RAKOŚ - perkusja, chórki

https://www.facebook.com/BŁĘKITNY-NOSOROŻEC-284788604912124/


PODWÓRKOWI CHULIGANI – punk/ska (Płock)

Zespół powstał w 1997 roku w Płocku. W 1999 roku grupa wydała debiutancką płytę "Powrót na ulicę" i rozpoczęła okres intensywnego koncertowania( m.in. na międzynarodowym festiwalu muzyki ska RoSlau-obok Bad Manners). W 2000 muzycy wydali drugą płytę "Ciężko jest". Wkrótce potem zawiesili działalność. Zespół reaktywował się na krótko w 2005 roku. W grudniu 2008 Podwórkowi podjęli próbę reaktywacji w pierwotnym składzie. Rok 2009 to czas wytężonej pracy, niezliczonych koncertów, które spotykały się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony tych, którzy pamiętali zespół ze wcześniejszych lat jak i nowych fanów i tworzeniu nowego materiału. W 2010 roku zespół wszedł do studia żeby zarejestrować materiał na trzecią płytę " Na pohybel". Z okazji 20-lecia  istnienia zespół postanowił wydać własnym sumptem swoje najnowsze dzieło, które nosi tytuł „Prowincjonalna Łobuzerka". 

Skład: Robert "Franek" Wudarski - vocal / lyrirics; Jakub " Paju" Pajewski - guitar / vocal; Artur Kania - bas / vocal; Radosław Witkowski – keyboard; Adam "Duken" Przemyłski - drums

https://www.facebook.com/podworkowi/


KUBA ROZPRUWACZ-street punk/oi!  (Hajnówka)

Zespół powstał w grudniu 2008 roku w Hajnówce. Kapela czerpie inspiracje z formacji spod sztandaru „oi!" i „punk", w tym też klimacie powstają numery Kuby. W 2013 roku własnymi siłami kapela wydała debiutancką płytę „Druga strona lustra”. Trzynaście kawałków będących wynikiem pięcioletniej działalności. W 2014 kilka numerów ukazało się na składance „Świeża krew vol. II” wypuszczonej przez Olifant. Rok 2015 to wydanie EP pod tytułem „Semper Fidelis” zawierającą trzy nowe utwory. Dwa numery kapeli pojawiły się na czwartej edycji składanki „Muzyka ulicy, muzyka dla mas” wydanej w 2016r przez Olifant Records. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na drugą płytę studyjną, która może ukaże się jeszcze w tym roku. W 2009 zagrali na Festiwalu Rockowisko Hajnówka, gdzie zdobyli II Nagrodę.

Skład: Groszek – wokal/gitara , Truskawa – perkusja, Celnik – gitara, Sergio – bas/wokal,

www.facebook.com/kubarozpruwacz.oi1


 B:N:- rock (Biaroza-Białoruś)

Białoruski zespół rockowy założony w 1999 roku. Liderem zespołu jest wokalista i gitarzysta Alaksandr Lutycz, jedyny członek grupy pozostający w jej składzie nieprzerwanie od jej powstania. Teksty piosenek :B:N: tworzone są w języku białoruskim, a autorem większości z nich jest Siarhiej Maszkowicz. Styl muzyczny zespołu można scharakteryzować jako rock alternatywny z elementami grunge’u, punk rocka czy metalu alternatywnego. Poza Białorusią grupa koncertowała także wielokrotnie w Polsce, np. podczas 3. Festiwalu ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2011, czy „Muzyki bez zastrzeżeń” w 2018 r. Publiczność pewnie pamięta kawałki: „żywie rock’n’roll” i „punk rockowisko…”

Skład: Alaksandr Lutycz – wokal, gitara; Juryj Bardouski – gitara; Alaksandr Silicki – gitara basowa; Daniła Lach – klawisze; Dzmitryj Charytanowicz – perkusja

https://www.facebook.com/biaznazvy/


KRAIN - hc/punk(Warszawa)

Zespół KRAIN powstał w 1990 r. po przekształceniach zespołu Hipokryzja, z którego składu obecnie został Hubert -wokalista, Mariusz -gitarzysta. Debiutanckim materiałem zatytułowanym "Krain" nagranym w studio R. Brylewskiego "Złota Skała" w 1991 r. pokazał się szerszej publiczności na wielu koncertach w Polsce oraz u naszych zachodnich sąsiadów. W międzyczasie nastąpiły zmiany personalne i zespół kolejny raz wszedł do studia by nagrać płytę "Prawie Wolny" oraz archiwalne utwory Hipokryzji z perkusistą Trybuny Brudu Zbyszkiem Materą. Po prawie dwudziestoletniej przerwie w 2017 r. dołączył Gerard - bas ex The Bill i zespół się reaktywował. Pierwszym koncertem zespołu w takim składzie był występ w eliminacjach na otwieraczy festiwalu Rock na Bagnie w Goniądzu, który wygrał i miał okazję przypomnieć się starszej oraz pokazać młodszej publiczności.Krain w 2018 r. zaprezentował się na CRF Cieszanów, koncert z Dezerter w Ostródzie oraz wielu innych miejscowościach w Polsce. Obecnie zespół kończy nagrywanie nowego materiału w "Media Studio" czego owoce już będzie można usłyszeć jeszcze w 2019 r.

Obecny skład: Hubert Wąsak -wokal, Mariusz Górnicki - gitara, Gerard Chodyra - bas, Zbyszek Matera - bębny.

https://www.facebook.com/hckrain/


 BANG BANG - punk  (Legionowo)

Pochodzący z podwarszawskiego Legionowa BANG BANG jest jedną z najstarszych grających bez przerwy polskich kapel punkowych. W dzisiejszy skład kwartetu wchodzą: basista Bogdan ROGU Rogucki oraz gitarzysta Bogdan JAPA Kozieł - dwóch weteranów którzy w 1986 byli współzałożycielami Sexbomby. W 1989 pierwszy z nich był twórcą pierwszego składu BANG BANG  77. Na perkusji od 2000 roku pojawił się Tadeusz TADEK Błaszak. Wtedy też skrócono nazwę zespołu do BANG BANG. Od 2017 nowym frontmenem został wokalista Piotr GORYL Wiliński wcześniej znany z takich kapel jak Crom Cruac (Jarocin 88) czy Syndrom Kreta. W latach 1992-93 zespół występował na festiwalu w Jarocinie. BANG BANG gra punka 77 czyli melodyjnego punka przenikającego się z rock’n rollem inspirowanego pierwszą falą brytyjskiej muzyki buntu. Oprócz własnych kompozycji zespół wraca często do standardów punkowych i rock’n rollowych lat 70-tych, które czasem promuje jako oddzielny projekt PUNKOZAUR. W XX wieku muzyka zespołu pojawiała się głównie na kasetach w drugim obiegu. Po roku 2000 zespół własnym sumptem nagrał i wydał dwa dema, a następnie przy współpracy z Jimmy Jazz Records wydał trzy płyty: Rozdarcie (2006), To Legionowo (2009), Złe dzielnice (2014). W 2019 zespół nagrał swoją najnowszą płytę Złe Dzielnice która czeka na wydanie.
https://www.facebook.com/bangbangpunk


TERRAPOLKA –grunge/punk (Oświęcim)

Trio muzykantów z miejscowości Chełmek i Oświęcim. Styl grania raczej trudny do zdefiniowania. Dla własnych potrzeb nazwany grunge-punk..... i tak zostało. Zespół powstał w 1994 r., funkcjonując na scenach muzycznych z kilkuletnią przerwą. Stąd być może tytuł wydanej w kwietniu 2017 r. EP-ki Demo - „Kryzys wieku średniego”. Najbardziej lubią granie na kameralnych klubowych koncertach. Mieli przyjemność koncertować m.in. z takimi zespołami jak Luxtorpeda, Farben Lehre, Apteka, KSU, Wańka Wstańka, Cochise. Chętnie biorą udział w zwariowanych performansach artystycznych.

Skład: Marian (dla przyjaciół Maniek) - bas, wokal; Andriej Alosza Andriejew - gitara, wokal; Wacław Stanisław - perkusja, brak wokalu.

https://www.facebook.com/TERAPOLKA-1619264881716207/


SOBOTNI ROSÓŁrock alternatywny/post punk (Głogów/Lubin)

Jak piszą sobie:Jesteśmy Sobotni Rosół i gramy rockowo-alternatywne nuty w orkiestrze instrumentalno-wokalnej na dwa TYPY pojedynczo złożone. Pochodzimy z Lubina i Głogowa (woj. dolnośląskie). 23 lutego 2018 ukazał się nasz pierwszy krążek „WYMIAROWANIE” nakładem Lou & Rocked Boys. Opowieść została wygrana i zapisana na Islandii w 2017r, w Sundlaugin Studio.Oprócz regularnych i …zupełnie przypadkowych knajpianych wydarzeń koncertowych, zagraliśmy w ubiegłym roku 01.08 na Pol’And’Rock-u w Pokojowej Wiosce Kryszny. Tego samego dnia wieczorem w łódstokowym namiocie Antyradia, obok pogaduch na antenie z Makakiem, daliśmy kolejny wykon, który był transmitowany na żywo…zagrali nas rownież m. in. w Trójce, Esce Rock… Klip „Tama” - był grany na XX Festiwalu Filmowym w Neapolu 2018, na Festiwalu Kina Niezależnego „Cinemaforum” 2018 w ramach 7-mego Pokazu Teledysków Niezależnych, w tym roku był nominowany na Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, klip „Bez Świateł” otrzymał nominację na Festiwalu Wideoklipów Polskich Yach 2017. W tym roku zaczniemy nagrywać materiał na drugą płytę i dalej będziemy wpadać grać do Waszych muzycznych met…tam więcej dowiesz się o nas ze sceny…my zagramy, a muzyka niech opowiada…zapraszamy…do zobaczyska!”

Skład: Darek - Gitary, wokal, Michał - Perkusja

https://www.youtube.com/watch?v=vRBAicVHgaE 


 BOBBY FROM PERU- rock alternatywny(Białystok)

Zespół powstał latem 2016 roku z inicjatywy wokalisty i autora tekstów, Kamila Sołowianowicza oraz ówczesnego gitarzysty Tomasza Bonda. Jesienią dołączył do nich perkusista Robert Awiedikian i od tego momentu tworzenie nowych utworów nabrało tempa. Na początku 2017 roku, do składu przyjęto basistę Ireneusza Drobotko, a pod koniec roku dołączył klawiszowiec Bartek Kosiński. W tym składzie zespół w warunkach domowych nagrał i zmiksował demo „Macrowaves”. Aktualnie zespół już bez klawiszowca oraz z nowym gitarzystą Jarosławem Hackiewiczem postanowił funkcjonować jako kwartet. Inspiracją do nazwy była postać Bobbiego Peru z filmu „Dzikość serca”, w reżyserii Davida Lyncha.

Skład: Kamil Sołowianowicz – wokal,  Jarosław Hackiewicz – gitara,  Ireneusz Drobotko – bas, Robert Awiedikian - perkusja

www.facebook.com/Bobby-from-Peru-223592651462484/

 

logo rockowisko 2019

FaniMani

baner FaniMani.pl-wspieraj-nas-banery

2021  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.