Rozkład jazdy 2018

10. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI ROCKOWEJ

ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2018

28 VII 2018 

14.00     SAM SOM – Hard & Heavy (Katowice)

15.00     RETROBEATS – rock/blues (Hajnówka)

16.00     CIĘŻKA RĘKA CHIRURGA – hc/punk (Hajnówka)

17.00     ZDROWIE NA BUDOWIE BAND- psychedelic jazzy regressive bitter acid punk rock (Bielsk Podlaski)

18.00     MATERIA- hardcore metal, groove metal (Szczecinek)

19.00     NAUKA O GÓWNIE-punk rock (Nowy Tomyśl)

20.00     COCHISE – rock/grunge (Białystok)

21.00     RE1IKT - alternative/progressive/post-rock/folk (Mińsk-Białoruś)

22.00     DE ŁINDOWS - punk rock (Katowice)

23.00     FARBEN LEHRE– punky/reggae (Płock)- punk rock (Katowice)

Oto zespoły, które zagrają na 10. Festiwalu ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2018:

  FARBEN LEHRE– punky/reggae (Płock)

Zespół powstał w 1986 roku, z inicjatywy wokalisty Wojciecha Wojdy. Do dnia dzisiejszego, przez historię kapeli przewinęło siłę łącznie 20 muzyków. Najczęściej zmieniali się perkusiści. Aktualnie formacja występuje jako kwartet. W ciągu trzech minionych dekad ukazało się 12 płyt studyjnych, 4 DVD i 5 płyt winylowych. Kapela od wielu lat intensywnie koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Do tej pory płoccy muzycy mają na swoim koncie ponad 1600 zagranych koncertów!!! Zespół wystąpił, m.in. trzynastokrotnie na festiwalu w Jarocinie (laureat 1990) oraz na takich tak znaczących imprezach jak Seven Festival Węgorzewo (2006, 2012), Ostróda Reggae Festiwal (2011), Hunterfest (2006, 2008), Nie zabijaj (2005-06), Cieszanów Rock Festiwal (2012, 2016), Czad Festiwal (2013, 2016), Summerfall Festiwal Płock (2011-13, 2016), 1. FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2009, Basowiszcza (2007, 2012). W latach: 1996, 2004, 2006 i 2013 grupa zaprezentowała się na dużej scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla kilkusettysięcznej widowni, a poza tym czterokrotnie, z powodzeniem zaistniała na Scenie Viva Kultura, Pokojowej Wioski Krs'hny. Od 1994 roku zespół był pomysłodawcą oraz jednym z wykonawców wiosennej, trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt dużych klubów w całej Polsce. Dotychczas odbyło się łącznie 8  edycji tej objazdowej imprezy. Oprócz regularnych występów na rodzimych scenach FARBEN LEHRE często pojawiało się poza granicami kraju, http://www.farbenlehre.plocman.pl/snukraina.htmzawsze na swoich koncertach śpiewając po polsku!!! Zagrali: na Białorusi, Ukrainie, Czechach, Słowacji, Niemczech, Austrii, Włoszech, Francji, Anglii. Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. http://www.farbenlehre.plocman.pl/trzydekady.htmhttp://www.farbenlehre.plocman.pl/projektpunk.htm

Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem.

SKŁAD:  Wojciech Wojda - wokal, teksty; Konrad Wojda - gitara, wokal; Filip Grodzicki - gitara basowa;  Gerard Klawe - perkusja

http://www.farbenlehre.plocman.pl/index3.htm 


  DE ŁINDOWS- punk rock (Katowice)

Zespół De Łindows pochodzi z Katowic, powstał w 2002 r. Ma za sobą liczne  koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występował na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest, Keltska Noc, Punk Fest czy Czad Festiwal.

SKŁAD: Marcin Jagodziński - wokal, Jacek Herda - gitara, Michał Frąckowiak - gitara,

Patryk Maciak - bas, Przemek Krzisiński – perkusja

www.delindows.band.pl


  RE1IKT - alternative/progressive/post-rock/folk (Mińsk-Białoruś) 

Podwójny laureat 5. FMR Rockowisko Hajnówka 2013, gwiazda min. festiwalu „Basowiszcza”.Białoruska kapela, która harmonijnie łączy ze sobą muzyczną energię i żywiołowość z oryginalnym brzmieniem. Zespół stylistycznie porusza się w klimatach progresywnego rocka, post rocka, art rocka i rocka alternatywnego. Jednakże swe obecne brzmienie łączy z tradycyjną białoruską muzyką folkową, czyniąc zeń muzykę aktualną i dostosowaną do upodobań współczesnego słuchacza poszukującego nowych doznań.  Re1ikt kreatywnie wykorzystuje ciekawe brzmienia efektów gitarowych, a także instrumentów ludowych – tak dętych, jak i perkusyjnych. Zespół gra nie tylko koncerty elektryczne, ale także akustyczne i w zależności od formy występu muzyka grupy z mocno przesterowanej i zadziornej zmienia się w intrygującą formę eteryczności i liryki. Obecnie zespół uznawany jest przez krytyków za jeden z najlepszych zespołów rockowych na Białorusi. 

Skład: Aliaksandr Dziemidzienka- perkusja; Ułądzimir Kazłou- wokal; Wital Makszun- gitara; Dzmitry Narkiewicz-bas 

http://re1ikt.com/ 


  MATERIA - hardcore metal, groove metal (Szczecinek)

Chyba nie będzie przesadą napisanie, że nawet bez udziału w talent show "Must Be The Music" chłopaki z Materii świetnie by sobie poradzili na rynku. Wiadomo, promocja, telewizja, i tak dalej, ale dobra muzyka zawsze obroni się sama, a Materia ze Szczecinka gra naprawdę dobrą muzykę. Do tego znakomicie wypada na koncertach, a tych zagrali naprawdę sporo, wliczając w to występ na dużej scenie Przystanku Woodstock. Można też było ich zobaczyć na m.in. : Sonisphere, Jarocin Festival, MetalFest, Wacken Open Air (Niemcy), Metal Blast (Egipt), EUROBLAST (Niemcy). W roku 2016 zagrali na małej scenie woodstock a świetny występ zaowocował wygraną Złotego Bączka a co za tym idzie występem na Dużej Scenie Woodstock 2017. Zespół zagrał w czerwcu 2017 na Metalhead Meeting w Bukareszcie obok takich sław jak: Behemoth, Sepultura, Cradle of Filth, Agnostic Front. Co grają? Nowocześnie brzmiący, mięsisty metal, utrzymany w fajnym klimacie. Ciekawostką niech będzie fakt, iż zespół MATERIA był 1. laureatem festiwalowego konkursu kapel podczas 1. edycji FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2009, po 10. latach wracają do Ziomali z Hajnówki J zagrać koncert…..

SKŁAD:Michał "Mihu" Piesiak - vocal, bass; Tadeusz "Tede" Piesiak - guitar, vocal; Adrian "Adi" Dubiński – guitar; Jakub "Marcia" Marciniak – drums

https://www.facebook.com/materia.metal/


  COCHISE – rock/grunge (Białystok)

Grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową - będącą oryginalnym połączeniem rocka, grunge’u i metalu. Powstała w 2004 r.Na początku 2005 roku ukazało się debiutanckie demo formacji zatytułowane 9. Także w 2005 roku zespół wystąpił na przeglądzie rockowym Rockfest 2005 w Białymstoku, którego został laureatem. Od tego czasu zespół zagrał ponad czterysta świetnie przyjętych klubowych i plenerowych koncertów oraz nagrał trzy kolejne płyty "Back to Beginning" wydaną przez wytwórnie Mystic oraz "118" i "The Sun also rises for unicorns" wydaną przez MetalMind. W 2018 wydany został piąty album "Swans and Lions". Wśród najciekawszych wydarzeń koncertowych, w których uczestniczył Cochise można wymienić udział w Przystanku Woodstock (duża scena), Seven Festival, Świebodzice Rock Festival, Cieszanów Rock Festiwal czy Impact Festival, z legendarną formacją Black Sabbath w roli headlinera.

SKŁAD: Paweł Małaszyński (VOCAL), Wojtek Napora (GITARA), Radek Jasiński (BAS), Adam ARGON Galewski (PERKUSJA)http://www.cochise.pl/ 


  Nauka o gównie – punk rock (Nowy Tomyśl)

Początki kapeli to 1987 r. ale pierwszy koncert zagrali wiosną 1990 r. Zagrali miedzy innymi na festiwalu Jarocin 92 i 94. Wydali kilka kaset w latach 90- tych, zagrali kilkadziesiąt koncertów, gościli w tv i kilku radiach. Około 1996 roku zawiesili działalność. W 2016 w bardzo odmłodzonym składzie wznowili próby a w kwietniu 2017 zagrali pierwszy koncert i tak się kręci do dziś dzień.

SKŁAD: MARIUSZ - vocal, KLAUDIA - bębny, KACPER - bass, CZAPLA – gitara

http://www.naukaogownie.pl/


 ZDROWIE NA BUDOWIE BAND – psychedelic jazzy regressive bitter acid punk rock (Bielsk Podlaski) 

Kapela powstała 1995 roku w Bielsku Podlaskim na gruzach zespołu "Rasputin", debiut miał miejsce na festiwalu "Basowiszcza", muzycy zespołu z sekcji dętej brali udział min. w nagraniach płyty "Marchef w butonierce "Pidżamy Porno". W 2015 roku ZNBB wydaje "Płytę czyszczącą" i sporo koncertuje na "ścianie wschodniej" od Suwałk po Lublin, na festiwalu Rockowisko Hajnówka grali w 2009 roku podczas pierwszej edycji festiwalu. Wracają do nas po 10 latach :)   

SKŁAD: Andrzej Dylo - gitara; Jarek Pietroczuk - gitara; Artek Kot - bas; Marcin Semen - sax; Maciek Łoś- klawisze; Kordian Michalski - wokal; Jatzo  - perkusja. 

http://znbb.pl/


Ciężka Ręka Chirurga – HC/punk (Hajnówka)  

Reaktywacja legendy hajnowskiej sceny niezależnej. Pierwszy koncert po 20 latach zagrali na 9. Festiwalu Rockowisko Hajnówka 2017. Zespół powstał w 1989 roku. Wydali 3 kasety, zagrali ok. 50 koncertów, po kilku latach nastąpił rozpad zespołu.  Reaktywacja zespołu miała miejsce w 2017 roku… 

Skład: "Beny"-wokal, "Szkielet"-git, "Wuju"-bas, "Zielak-bębny.

http://podlasieraport.blogspot.com/search/label/Ci%C4%99%C5%BCka%20R%C4%99ka%20Chirurga


  RETROBEATS – rock, blues (Hajnówka) 

Zespół skupia ludzi z pasją …pasją do grania, tworzenia nowych dźwięków lub ciekawych aranżacji. Założony w 2013 roku przez osoby związane od wielu lat ze światem muzycznych, działające w  różnych projektach. Główne style muzyczne to rock, blues z naciskiem na słowo hard. Grupa RetroBeats nawiązuje również do muzycznych tradycji naszego regionu wykonując muzykę z pogranicza folk rocka. W skład zespołu wchodzi 5 muzycznie chorych osób, którzy prywatnie są przyjaciółmi a dźwiękami swoich instrumentów stwarzają klimat w którym każdy miłośnik dobrej muzyki odnajdzie coś dla siebie. Podczas koncertów można usłyszeć  autorskie aranżacje jak również znane covery stworzone we własnej interpretacji, które podrywają przed scenę do tańca. Zespół jest w takcie wydawania pierwszej płyty autorskiej z 15 utworami,  ścieżki obecnie są mixowane i masteringowane przez realizatora w studio. Utwory to „skutek uboczny” częstych prób, niebawem będzie można posłuchać świeżych nagrań. 

Skład: vocal -Anetta Snarska, vocal - klawisze Agnieszka Dudar, Gitara solowa -Jan Kryński, Gitara Basowa- Mirek Kulbacki, bębny- Daniel Sakowski (saqś).   

https://www.facebook.com/SnarskaAnetta/


 SAM SOM- Hard & Heavy (Katowice)

Jeśli na samą myśl o Guns N' Roses macie gęsią skórkę a Metallica wywołuje u Was spazmy rozkoszy lub jeśli zwyczajnie lubicie hard rock i heavy metal to koniecznie zatraćcie się w naszych, ostrych jak brzytwa dźwiękach. Sam Som - Czterech gości lubiących dobrą muzę, zgranych w jednym celu - by znów wzniecić ogień rocka w sercach niedowiarków. 

Klasyczne podejście do tematu, sami sprawdźcie na koncertach.  

Skład: Paweł Lurka- wokal, Krzysiek Klaja- gitara, Tomasz Skowroński- bas, Przemek Witelus- perkusja

https://www.facebook.com/somrocksam/


 

logo rockowisko 2018

FaniMani

baner FaniMani.pl-wspieraj-nas-banery

2021  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.