Rozkład jazdy 2017

 

 

 

WŁOCHATY - anarchopunk (Szczecin) XXX Lat – Głośniej od bomb – Trasa 2017

Włochaty powstał w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku w Szczecinie za sprawą dwóch kumpli z ławy szkolnej: Fagasa i Jeża. Mottem ich było: 'skoro inni mogą grać to my też'. Zaczynali grać pod nazwą Włochaty Odkurzacz. W 1991, już pod nazwą Włochaty, wydali własnym sumptem swoją pierwszą kasetę zatytułowaną "For Sale" w ilości 100 sztuk. W roku 1993 zdobyli wyróżnienie i zagrali na dużej scenie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. To był przełomowy koncert w historii zespołu. Ponownie w Jarocinie jako gość Włochaty wystąpił w 2006 roku, a w 2014 dal niezapomniany koncert w Pokojowej Wiosce Kriszny na Woodstocku. W tzw. międzyczasie zagrał wiele koncertów na różnych scenach w kraju, jak i liczne trasy zagraniczne, m.in. Francja, Anglia, Niemcy, Holandia, Czechy oraz ma też wspólne występy z takimi klasykami gatunku jak: Dead Kennedys, Steve Ignorant (Crass), Conflict, UK Subs, Oi Polloi, Varukers, Chumbawamba czy Citizen Fish.

Włochaty już trzy dekady komentuje otaczającą ich rzeczywistość, czy to w sprawach politycznych czy społecznych. Ma na koncie 7 studyjnych albumów, 1 płytę live, 2 single, kilka winylowych edycji swoich krążków oraz książkę „Dopisać swój wers...” (2007). Ostatnia płyta „Wbrew wszystkiemu” ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Pasażer.

Od zawsze w swoim przekazie bezkompromisowi, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, praw zwierząt i antifą. Mają na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, Otwarte Klatki czy Fundacja „Inna Przestrzeń” na Rzecz Wolnego Tybetu.

Obecny skład:

Sylwester Biliński ‘Billy’ – perkusja, Jerzy Zajkowski ‘Jeż’ - bas, śpiew, Piotr Skotnicki ‘Skoda’ - gitara, chórki, Maciej Jarlem ‘Raga’ – śpiew, Paweł ‘Guliwer’ - gitara
 
http://www.wlochaty.pl/


 

MATEO COLON - heavy metal (Śląsk) 

Zespół powstał w 2002 r z inicjatywy wokalisty Artura Spyry i gitarzysty  Mirosława  Cichosa. Chociaż muzyka kojarzona jest z thrash metalem, to słychać w niej elementy grunge, punk i heavy metalu z chwytającym rytmem i melodią. Ich koncerty to energia i żywioł w połączeniu z doskonałym brzmieniem. W Mateo Colon udzielają się muzycy znani m.in. z M.A.S.H, Dragon czy Necrophobic (znanym min. z Jarocina). 

Skład: Artur (Czorny) Spyra –vocal, Miroslaw (Eciol) Cichos –guitar, Wiecho (Viechoo) Krauze –bass,vocal , Tomasz (Golem) Dańczak–drums, Bogdan (Griegoree) Grieger- guitar 

 https://www.facebook.com/MateoColonBand/ 


 

B.N. - post grunge/metal/alternatywa (Białoruś)  

Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych z Białorusi. Zespół został założony w grudniu 1999 roku. W 2001 roku grupa zwyciężyła na festiwalu Rok koła-2001 w kategorii Najlepsza piosenka liryczna. W 2002 roku :B:N: wygrał nagrodę na Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza.  Od tego momentu pojawiał się na kolejnych edycjach festiwalu jako jedna z gwiazd. Na ROCKOWISKO HAJNÓWKA zagrał w 2013 r, został entuzjastycznie  przyjęty przez publiczność. Ma na swoim koncie 7 albumów.  

Skład: Ales Lutycz – gitara, śpiew; Aleksandar Silicki –bas gitara, śpiew; Źmicier Charytanowicz – bębny; Jury Bardouski – gitara, śpiew; Siarhiej Maszkovicz – autor tekstówмых рок-гуртоў у Беларусі. Першы вялікі посьпех - "Вось такую б..." атрымала прыз за "Лепшую лірычную песьню" на "Рок-коле 2001".
Expand text… Пачынаючы зь перамогі на Басовішчы-2002, "Безназоўныя" - хэдлайнэры любога фэсту, у якім бяруць удзел, шматразовыя пераможцы на гіт-парадзе "Тузін Гітоў"...
Паверце, хто ня чуў - гэта трэба паслухаць :)

Цяпер :B:N: гэта:
Алесь Лютыч – гітара, сьпеў;
Алесь Сіліцкі – бас-гітара, спеў;
Зьміцер Харытановіч – бубны;
Юрась Бардоўскі – гітара, спеў;
Машковіч Сяргей – аўтар тэкстаўБярозаўскі гурт :B:N: адзін з вядомых рок-гуртоў у Беларусі. Першы вялікі посьпех - "Вось такую б..." атрымала прыз за "Лепшую лірычную песьню" на "Рок-коле 2001".
Expand text… Пачынаючы зь перамогі на Басовішчы-2002, "Безназоўныя" - хэдлайнэры любога фэсту, у якім бяруць удзел, шматразовыя пераможцы на гіт-парадзе "Тузін Гітоў"...
Паверце, хто ня чуў - гэта трэба паслухаць :)

Цяпер :B:N: гэта:
Алесь Лютыч – гітара, сьпеў;
Алесь Сіліцкі – бас-гітара, спеў;
Зьміцер Харытановіч – бубны;
Юрась Бардоўскі – гітара, спеў;
Машковіч Сяргей – аўтар тэкстаў

https://www.facebook.com/bnrockband/


 

SAJGON - punk rock (Wałbrzych) 

Zespół założony w latach 89-90 w Wałbrzychu grał do roku 95, ostatni koncert zagrał w Jarocinie. Po długoletniej przerwie i zmianie praktycznie całego składu (oprócz wokalisty oraz gitarzysty Sławomira Trocha), kapela pojawiła się na krótki czas w roku 2009 -2011. Wtedy właśnie zagrali też w 2010 r. na 2 . FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2010.

Skład: Sławomir Sajgon Trocha, Rafał Rufio Leśniak, Paweł Quzi Kuzniewski, Daniel Guzik Guzik 

 https://www.facebook.com/sajgonwch 


OSTROV - hard rock/metal/punk (Białystok) 

Białostocka sceniczna petarda energii, doświadczeni muzycy grający szeroko rozumiany rock.Zespół istnieje od roku 2014. Powstał z inicjatywy Andrzeja Popławskiego (ex Rima)  i Rafała Mikiewicza (ex Dreped feel). Grają w języku polskim i białoruskim z uwagi na miejsce urodzenia i dbałości o tradycję. Muzyka to hard rock z elementami metalu i punka. Głównym założeniem Ostrova jest dawanie radości podczas koncertów, ocierając się o szorstkie przestrzenie zagubionych w transie codzienności dusz. Zawsze gotowi! Zespół ma na koncie min. występ na „Przystanku Woodstock oraz w programie „Must be the music”, w którym doszedł do finałów…….  

SKŁAD: Andrzej Popławski (ex RIMA) - vocal, gitara; Błażej Kasprzak (Pan Niszment, Sturmovik)-bas; ARGON ( Popek Monster, Dead Curier) – Drums; Rafał Mikiewicz (ex Drapped Fel, Collos Band) - git ;Łukasz Andruszkiewicz (ex Drapped Fel, Collos Band) - git 

https://www.facebook.com/OstrovBialystok/


ATERRA- metal (Warszawa) 

Jak piszą o sobie: „Pół tony masy mięśniowej, kilowaty energii scenicznej i pięć  nieprzeciętnych umysłów muzycznych”. Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów. 

Skład: Caruso(wokal, gitara), Tiger(gitara), Jaga(bas), Bart X(sampler), Ryback(perkusja)

https://www.facebook.com/aterrapl 


Ciężka Ręka Chirurga – HC/punk (Hajnówka)

Reaktywacja legendy hajnowskiej sceny niezależnej. Pierwszy koncert po 20 latach… Zespół powstał w 1989 roku. Wydali 3 kasety, zagrali 50 koncertów, po kilku latach nastąpił rozpad zespołu.

Skład: "Beny"-wokal, "Szkielet"-git, "Wuju"-bass, "Zielak-bębny.

http://podlasieraport.blogspot.com/search/label/Ci%C4%99%C5%BCka%20R%C4%99ka%20Chirurga 


THE RIPERS - punk (Białystok) 

Legenda białostockiego punka, powrót po 22 latach.RIPERS powstał jesienią 1992 r. w składzie: Robert Kiercul- bas, Tomek Gruszewski –perkusja, Wojtek Nietupski- git., Adam Gryc- vocal. Sekcja rytmiczna była z zespołu Psychpatic, Wojtek z The Soul białostockiego składu reggaowego, Adam wcześniej pisał teksty do Psychpatic. RIPPERS grał do jesieni 1995 roku. W tym czasie zagrał około 50 koncertów, później jak to często bywa wszyscy rozeszli się w swoją stronę. RIPRES nagrał 2 materiały w 1993 i kolejny w 1995 chwilę przed rozpadem. Miało się na tym skończyć ale po ponad 20 latach RIPERS wznowił działalność niestety już bez Roberta. w jego miejsce pojawił się Marcin który zaczynał swoje granie w BEZ HONORU czyli zaprzyjaźnionego bandu z czasów pierwszego RIPERS.Muzyka niewiele się zmieniła RIPERS dalej gra punk rocka tak jak go czuje skład. Krótko i na temat bez zbędnych formalności.


PANTA KOINA - metal/punk/rock (Lublin)– laureat Nagrody 8.FMR Rockowisko Hajnówka 2016.

Zespół od 2009 r. tworzy autorską muzykę rockową z elementami m.in. punka i metalu. W warstwie lirycznej dominują teksty autorskie, ale zespół wykonuje także muzykę do poezji m.in. Zbigniewa Jerzyny, Rafała Wojaczka oraz Michaiła Lermontowa.

SKŁAD: Hubert Bzoma - vocal, Łukasz "Głaz" Piłasiewicz - gitara, Robert "Worm" Zapała - gitara, Marcin "Jeż" Jerzyna - bas, Kuba Dziarmaga - perkusja

http://www.pantakoina.pl


KT.GREEN - rock/pop (Warszawa) – 2. Nagroda 8.FMR Rockowisko Hajnówka 2016. 

Zespół istnieje od stycznia 2011. Na początku koncertowej drogi zdobył wyróżnienie z I przeglądu "SEMAFOR" za najlepiej zapowiadający się zespół. W 2012 roku zawiesił działalność. Po scenicznej reaktywacji w 2016 pojawiły się kolejne sukcesy, m. in. 2 miejsce na festiwalu Rockowisko Hajnówka oraz wyróżnienie na festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu. Finaliści Rockowania 2017. Obecnie koncertują i biorą udział w przeglądach i festiwalach na terenie całego kraju.

Skład: Dorota Bąkała - Voc., Michał "Sheamus" Bąkała - Guitars, Electronics,Aleksandr Sasza "Offside" Ovsyannikov – Drums, Piotr "Virus" Paszyński - Bas

https://www.facebook.com/ktgreenband/


SEDOV - post punk/alternatywa (Wysokie Mazowieckie)- Nagroda Publiczności 8.FMR Rockowisko Hajnówka 2016.

 https://www.facebook.com/Sedov-1598391580471992/


RETROBEATS – rock, blues (Hajnówka)

 

Zespół skupia ludzi z pasją …pasją do grania, tworzenia nowych dźwięków lub ciekawych aranżacji. Założony w 2013 roku przez osoby związane od wielu lat ze światem muzycznych, działające w  różnych projektach. Główne style muzyczne to rock, blues z naciskiem na słowo hard. Grupa RetroBeats nawiązuje również do muzycznych tradycji naszego regionu wykonując muzykę z pogranicza folk rocka. W skład zespołu wchodzi 5 muzycznie chorych osób, którzy prywatnie są przyjaciółmi a dźwiękami swoich instrumentów stwarzają klimat w którym każdy miłośnik dobrej muzyki odnajdzie coś dla siebie. Podczas koncertów można usłyszeć  autorskie aranżacje jak również znane covery stworzone we własnej interpretacji, które podrywają przed scenę do tańca. Zespół jest w takcie wydawania pierwszej płyty autorskiej z 15 utworami,  ścieżki obecnie są mixowane i masteringowane przez realizatora w studio. Utwory to „skutek uboczny” częstych prób, niebawem będzie można posłuchać świeżych nagrań.

 

Skład: vocal -Anetta Snarska, vocal - klawisze Agnieszka Dudar, Gitara solowa -Jan Kryński, Gitara Basowa- Mirek Kulbacki, bębny- Daniel Sakowski (saqś).

 

https://www.facebook.com/SnarskaAnetta/

 


 

logo rockowisko 2017

FaniMani

baner FaniMani.pl-wspieraj-nas-banery

2021  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.