Rozkład jazdy 2016

DEZERTER-  punkrock (Warszawa), czołowy przedstawiciel niezależnej sceny muzycznej lat 80. Założony w Warszawie w maju 1981 roku, początkowo występował pod nazwą SS-20 (zmienioną pod naciskiem cenzury). Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

Skład: Robert Matera – gitara, śpiew, Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty, Jacek Chrzanowski – bas

www.dezerter.com / www.facebook.com/dezerter1981/ www.youtube.com/dezertertv


SKANDKAN - to nowa formacja Pawła Gumoli, znanego z legendarnej kapeli MOSKWA, tym razem występującego pod flagą muzyki ska, reggae i rock. Zespół powstał na początku 2015 roku i zagrał już swoje pierwsze koncerty, oraz nagrał swój pierwszy materiał na płytę która niebawem się ukaże !Materiał muzyczny który został nagrany między innymi w studiu Radia Łódź nawiązuje stylistycznie do wcześniejszego projektu Pawła Gumy Gumoli znanego również z zespołu 5000 lat grającego muzykę reggae. Fascynacja tą muzyką była widoczna już przecież na koncertach punkowej Moskwy  gdzie często na koncertach zespól grywał utwory Boba Marleya np. No woman no cry , więc utworzenie Skandakana i było  i jest postawieniem przysłowiowej kropki nad i która w tym przypadku jest całkiem naturalna i sprawdza się w 100%. Zespół określa swoje fascynacje  muzyczne w ten sposób - wiele gatunków muzycznych nam się podoba ,a najbardziej te przy których najlepiej się bawimy a reggae, ska i rock  idealnie się do tego nadają wiec bawimy się grając zapraszając do zabawy słuchaczy. 

Skład: Paweł Gumola - gitara, śpiew, Maciek Matuszewski - bas, Krzysztof Laskus -perkusja, Mister X - instrumenty klawiszowe.

 https://www.facebook.com/skandakan


 DZIECIUKI – Folk-punkowy zespół założony w 2012 roku w Grodnie na Białorusi. Zespół stworzony w dużej mierze z muzyków zespołu Kalian, Ludzi na bałocie. Kalian w 1998 r. wygrał Festiwal Basowiszcza razem z zespołem Veritas z Hajnówki. Nazwa zespołu nie jest przypadkowa. „Dzieciuki” – tak zwracał się do swoich powstańców dowódca powstania styczniowego na terenach białoruskich, Kastuś Kalinowski. W ich tekstach znajdziemy sporą dawkę białoruskiej historii (jakiej próżno szukać w oficjalnych podręcznikach).

W Hajnówce grał podczas klubowych koncertów „Muzyka bez zatrzeżeń” w Muzeum Białoruskim.

Skład:
Dzianis Żyhawiec - teksty
Pasza "Trabl" - wokal, dudy
Aleś Dzianisau - gitara akustyczna, wokal
Andrej "Piton" - bas, wokal
Mikola "Kalamba" Palakou - akordeon
Locha Pudzin - gitara
Sania "Cyr" - bębny
 

https://www.facebook.com/Dzieciuki-353037111415233/timeline/


BŁĘKITNY NOSOROŻEC - post punk/ reggae (Hajnówka). Zespół powstał pod koniec lat 80-tych . Przez wszystkie te lata skład kapeli ulegał zmianom; aktualnie tworzy go trzech muzyków: Mirosław Wojciuk (gitara, wokal), Klaudiusz Borys (bas, chórki) oraz Romuald Rakowski (perkusja, chórki). Również i muzyka Błękitnego Nosorożca ewoluowała od dość siermiężnego punk rocka z początku lat '90, poprzez łączenie go z elementami reggae, aż po obecne brzmienie, które sam zespół definiuje jako post-punkowe. 

Podczas Festiwalu odbędzie się promocja nowej płyty zespołu „Inny”.

https://www.facebook.com/BŁĘKITNY-NOSOROŻEC-284788604912124


ELKSTONE – laureat I Nagrody i Nagrody publiczności  7.FMR Rockowisko Hajnówka 2015.

Zespół powstał w czerwcu 2009 roku. Cztery osoby o różnych, a zarazem podobnych upodobaniach muzycznych złączyły się w jeden band, który tworzy muzykę płynącą z wewnątrz. Łączą style takie jak trash, punk rock, hard rock i hard core w jeden. W tekstach opisują to jak widzą wszystko dookoła, nie boją się nazywać rzeczy po imieniu.

Skład: Marta Stępińska (voc), Grzegorz Sołtys (drums), Andrzej Patruś (bass, voc), Kuba Kiśluk (guitar, voc)

 https://www.facebook.com/ELKSTONEjeden band, który tworzy muzykę płynącą z wewnątrz nas. Łączymy style takie jak thrash, punkrock, hardrock i hardcore w jeden. W tekstach opisujemy to jak widzimy wszystko dookoła, nie boimy się nazywać rzeczy po imieniu.


EXPLOZER- metalcore/groove metal (Trójmiasto)

Laureat II Nagrody 7.FMR Rockowisko Hajnówka 2015, w ramach której nagrał teledysk (sponsor- Studio BIRDS)

Początki zespołu zarejestrowano w 2009 roku na zgliszczach projektu Blitzkrieg, z którego pozostał tylko gitarzysta rytmiczny Krzysztof Siurnicki "Siuro".Pierwszą eksplozję muzyczną odnotowano w roku 2011 kiedy to ekipa wybuchowa aktywowała intensywną działalność koncertową. Do przełomu działalności owego bandu przyczynił się Włodek Mańkowski – gitarzysta solowy i wokalista, przybyły kiedyś z Ukrainy, znany z lwowskiej formacji „Lazaret”, wprowadzając polską tematykę utworów.

Skład: Włodzimierz Mańkowski (Włodek) - gitara, wokal, Konrad Piątkowski - bas, wokal, Krzysztof Jankowski (Mały) - perkusja

https://www.facebook.com/explozer.gdansk


CYGAŃSKI WIATR- punk rock (Turek) 

Zespół otrzymał wyróżnienie na 7.FMR Rockowisko Hajnówka 2015. Wydali EP-kę  „Verano Peach” w 2015,  w tym roku wydają album długogrający. Na festiwalu zaprezentują nowy materiał.

Skład: Michał Gąbka –perkusja, Maciej Kulig -bas, Eryk Ścisły -gitara, wokal, Mateusz Pacześny- gitara

https://www.facebook.com/cyganstwo 


 6 KAPEL KONKURSOWYCH

logo rockowisko 2016

FaniMani

baner FaniMani.pl-wspieraj-nas-banery

2021  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.