Rozkład Jazdy 2015

ROZKŁAD JAZDY:

13.00       KONKURS     LEŻĄ LENIE – trall punk (Kobyłka)

13.30       KONKURS     INFERNAL BIZARRE- metal (Łowicz)

14.00       KONKURS     EXPLOZER – metlcore/groove metal (Gdańsk)

14.30       KONKURS     WEARTISTS – punk rock n roll (Brześć, Białoruś)

15.00       KONKURS     TERRA KOD – folk/metal (Brześć, BIAŁORUŚ)

15.30       KONKURS     STEEL HABIT – metal (Warszawa)

16.00       KONKURS     HEART ATTACK – hard rock /metal (Kraków)

16.30       KONKURS     Oi! BRYGADA – punk rock (Warszawa)

17.00       KONKURS     CYGAŃSKI WIATR – punk rock (Turek)

17.30       KONKURS      ELKSTONE - rock/metal (Ełk)

18.00       WYRÓŻNIENIE 2014  OTHERMIND -  metal (Białystok)

18.00 – 18.40         NAGRODA PUBLICZNOŚCI- GŁOSOWANIE !!!!!!

18.40       II NAGRODA 2014  SECESJA – punk/rock/thrash (Rzeszów)

19.20       I NAGRODA 2014 i NAGRODA PUBLICZNOŚCI 2014  ŚCIANA – alternative rock  (Brześć - Białoruś )

20.00       OGŁOSZENIE  WYNIKÓW / WRĘCZNIE  NAGRÓD

20.05             DZIOŁO – acid/reggae/ska/punk (Tychy)

20.50             QULTURKA – punk/rock/ska (Piła)

21.50             MOSKWA – punk/hc (Łódź)

23.00- 0.30   GA-GA ZIELONE ŻABKI – punk/reggae/hc (Jawor)

 


   GA_GA - ZIELONE ŻABKI- punk/reggae/hc/dub  (Jawor)

To legendarny punkowy zespół pochodzący z Jawora powstały w 1987 roku z inicjatywy Mirosława Malca "Smalca". W 1988 kapela zajęła pierwsze miejsce na festiwalu w Jarocinie. Zespól grał później koncerty w całej Polsce stając się jedną z najważniejszych polskich kapel punkowych. Rok później zespół rozpadł się a Smalec założył punkowy zespól Ga-Ga (1991r.)  z którym również zwyciężył w Jarocinie (1992). W 1997r. zespół zawiesił działalność, żeby w 2005 wystąpić na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastąpiła w związku z wydaniem płyty "Czas Walki" która zawierała studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy nie publikowany. W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga - Ga - Zielone Żabki wykonując stare hity obu kapel jak i zupełnie nowe utwory.

Skład zespołu: vocals: Madhu (S'malec), guitar: Lisu, bass: Jaffa, drums: Broda

https://www.facebook.com/gagazz   

  


DZIOŁO – acid/reggae/ska/punk (Tychy) 

Zespół powstał w 2000 roku w Kobiórze na Śląsku. W 2002 roku otrzymał nagrodę publiczności na Pszczyńskim Przeglądzie Zespołów Rockowych U'rock. Dzioło wystąpiło również na festiwalu Przystanek Woodstock 2001 i 2002 w Żarach. Na początku września 2004 teledysk do piosenki "Zamyślone głowy" został zakwalifikowany w kategorii "Inna energia" do Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film w Gdańsku. Grupa zagrała ponad 300 koncertów w kraju i zagranicą (między innymi na "Dyktandzie" w katowickim "Spodku" , świętach miast, Finałach WOŚP organizowanych przez TVP, juwenaliach, Przystanku Woodstock 2001 i 2002, Puste Holmy w 2010 roku w Rosji, dziesiątkach klubów). Utwór „Zamyślone głowy” znalazł się na składance „Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski”. Grupa uczestniczyła również w wielu przeglądach oraz festiwalach zawsze zdobywając najlepsze miejsca. Oprócz utworów granych na koncertach, zespół skomponował muzykę do dwóch spektakli teatralnych „Kartoteka” Różewicza, „Hamlet i Małgorzata” wg Bunuela oraz filmu „Booggyman”. Grupa ma na koncie 3 albumy: „Strong”, „Light” (2001), „(Nie)porozumienie” (2005). Początkiem 2015 roku zespół rozpoczął cykl jubileuszowych koncertów z okazji 15-lecia zespołu, który potrwa do grudnia.W lutym Dzioło wystąpiło gościnnie na pożegnalnym koncercie formacji Kazik na żywo w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się w ramach ostatniej trasy KNŻ "Ostatni występ w mieście".

Skład:Grzegorz Kozioł - wokal/djembe/melodyka, Michał Kłakus - bas/wokal, Sebastian Kret - gitara, Krzysztof Pszczółka - instrumenty perkusyjne

https://www.facebook.com/pages/Dzio%C5%82o-Band/212800338764961  


 QULTURKA -punk rock ska (Piła)

Zespół powstał w Pile w 1995 r. pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą co zaowocowało wydaniem kolejnej płyty. Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska i reggae. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat. Teksty jak to w punk-rocku traktują o nietolerancji i otaczającej rzeczywistości ale podane są w sposób niebezpośredni i nieoczywisty. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne. Zaangażowanie słychać nie tylko w tekstach ale widać w działalności zespołu, który od lat współpracuje z "Nigdy Więcej" propagując kampanię "Muzyka Przeciwko Rasizmowi.

Przez lata istnienia zespół zagrał sporo koncertów u boku m.in. takich kapel jak: U.K. SUBS, Kult, Armia, Pidżama Porno, Strachy na Lachy, The Vibrators, Farben Lehre, KSU, Moskwa, Jafia Namuel, Tequilla Girls, Habakuk, GA-GA Zielone Żabki, Zmaza, Alians, Post Regiment, Włochaty, WC, Świat Czarownic, Fate oraz na kilku festiwalach - m.in. WOODSTOCK, WARHEAD, MUSZLA-FEST, JAROCIN, POLANÓW ZLOT,  ODNOWA PUNK FEST, ZGRZYTOWISKO, WOŚWIN ROCK FEST, Ost-Rock Underground Fest oraz na trasie Punky Reggae Live.

Wokalistka zespołu Qulturka występowała z takimi zespołami jak: KSU, FARBEN LEHRE czy GA-GA ZIELONE ŻABKI. Wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na najnowszej płycie zespołu STRACHY NA LACHY.

Skład zespołu: Aśka ACHA Naranowicz – wokal, Leszek LEON Naranowicz – wokal, Darek QUŁAK Kułak – perkusja, Paweł PCHEŁAS Paliński – bas, Tomek KORABOL Kułak – akordeon, Bartek DZIADOLL Dziadek – gitara, Patryk LEMAN Lemański - gitara

Oficjalna strona: www.qulturka.band.pl 


MOSKWA w 1983 r. w brudnym, robotniczym mieście, wiecznie spowitym dymem z fabrycznych kominów – Łodzi, powstał jeden z najbardziej oryginalnych i charyzmatycznych zespołów polskiej sceny punk rockowej, wielka legenda rodzimego undergroundu – Moskwa. Laureat Festiwalu Jarocin '84. Na przestrzeni lat zespół zmieniał nie tylko muzykę ale i skład. Działalność zawiesił w 1991 r, by po 10 latach wrócić na scenę. Obecny skład zespołu: Paweł Gumola (śpiew, gitara); Tomek „Mechu” Wojciechowski (bas); Gerard Klawe (perkusja) 

http://www.moskwa.band.pl/


- perkusja

Lukasz "Cosmos" Przybysz - perkusja

 logo_scianaŚCIANA- alternative rock (Brześć-Białoruś)

 I NAGRODA i NAGRODA PUBLICZNOŚCI 6. FMR Rockowisko Hajnówka 2014

Białoruski zespół rockowy z Brześcia. Powstał 15 lat temu i jest jednym z najciekawszych i najoryginalniejszych projektów na białoruskiej alternatywnej scenie. Koncertowa mapa zespołu jest dość szeroka – Białoruś, Ukraina, Litwa, Niemcy. Ale to właśnie w Polsce grupa występuje najczęściej. Ich pierwszy koncert w naszym kraju odbył się już w 2001 roku na WOŚP w Białymstoku. Ściana znana jest w Polsce przede wszystkim jako zwycięzca XII festiwalu Rock-Nocą (Zielona Góra) i wielokrotny uczestnik festiwalu Basowiszcza w Gródku pod Białymstokiem. Ściana grała także na festiwalach Union of Rock (Węgorzewo), Parada Szumana (Warszawa), Musikorama (Giżycko), Rock-Transmisja (Gołdap) itp., a także w klubach w wielu polskich miastach. Często można ich także usłyszeć w audycji „Strefa rokendrola wolna od angola” radiowej Trójce.

 Do tej pory zespół nagrał trzy albumy – „Ryfmy liosaŭ”(2002), „Kropka Viartańnia”(2010), „My zastaniemsia” (2013). Nowy album "My zastaniemsia" ukazał się pod koniec 2013 roku i od razu stał się wydarzeniem w na białoruskiej scenie rockowej. Jest to ciekawa kompilacja ciężkich gitarowych riffów, elektronicznych podkładów i ekspresyjnego wokalu. Koncerty Sciany to prawdziwa gratka – chłopaki dają wspaniałe rockowe show, dając z siebie wszystko.

 Skład: Andrej Klimus – bas; Paval Procharau - wokal, gitara; Alaksiej Kuzniacou - perkusja, Veryj Sakalou - dj 

https://sciana.bandpage.com/

https://www.facebook.com/scianaband


SECESJA- punk/ rock/thrash (Rzeszów)

 II NAGRODA 6. FMR Rockowisko Hajnówka 2014

 Zespół powstał w roku 1995zaliczany do polskiej, muzycznej alternatywy - dorobił się na swoim koncie czterech płyt, a teraz pracuje nad kolejną. Kapela od zawsze charakteryzowała się wyrazistym, ostrym gitarowym brzmieniem i ambitnymi tekstami traktującymi o problemach współczesnego świata, społeczeństwa i człowieka umiejscowionego w nim.

 Skład: Goły- gitara, wokal, Marek (Maro) – perkusja, Pasza – gitara. 

https://www.facebook.com/Secesja 


 OTHERMIND- hc/metal (Białystok, Choroszcz, Hajnówka)

 WYRÓŻNIENIE 6. FMR Rockowisko Hajnówka 2014. 

Zespół powstał wiosną 2003 roku w Choroszczy obok Białegostoku. Obecny skład zespołu stanową muzycy z Choroszczy, Białegostoku i Hajnówki. Mają ma za sobą kila przeglądów (główna nagroda Zgrzyty 2006 w Białymstoku, nagroda za „osobowość sceniczną” Transmisja 2007Gołdap, Nagroda główna- I miejsce Transmisja 2011 Gołdap i inne), oraz liczne koncerty (u boku: Acid Drinkers, Frontside, Mech, Sceptic i innych). Najmłodsze dziecko Othermind to „INITIUM”- pełno wymiarowy materiał, zawierający 10 utworów. Są w trakcie prac nad nową płytą. Skład:Łukasz „Kret” Sikorski- Wokal,
Przemysław „Żelo” Gereluk- Gitara, Michał „Misiek” Pęza -  Gitara, Paweł „Viking” Saczko- Bas, Maciej”Bietek” Bietkał –Perkusja
 

http://www.lastfm.pl/music/Othermind


10 KAPEL KONKURSOWYCH


 

logo rockowisko 2015

2017  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.