Rozkład jazdy
Rooster- hard rock
Zespół powstał w 2009 roku w Łukowie (woj. lubelskie) i do tej pory gra w niezmienionym składzie. Rooster ma na swoim koncie m.in: wygraną w konkursie "Rock Up Your Life", wyróżnienie na Przeglądzie "Moto Phanter Czad", I miejsce na IV Przeglądzie Rockowym "Rockołęka", I miejsce w programie "Stage4You" w Klubie Proxima, I miejsce w Bitwie Kapel na VI Festiwalu "Elbląg Rocks Europa". W 2013 roku kapela nagrała płytę pt. "Niech wszystko pęknie". Muzyka zespołu to energiczny rock, ciężkie riffy, zgrana sekcja, niski bas i charyzmatyczny wokal.
Laureat 5. FMR Rockowisko Hajnówka 2013
Skład: Rafał "Wierza" Wierzejski – wokal/ Tomek "Komar" Komorowski - gitara rytmiczna/ Mateusz "Babs" Babiak - gitara solowa/ Łukasz "Lakers" Zakrzewski - gitara basowa/ Tomek "Tomi" Radomyski - perkusja / Kuba "Kornel" Niewęgłowski - realizator dźwięku
Re1ikt – alternative/progressive/post-metal
Białoruska kapela, która harmonijnie łączy ze sobą muzyczną energię i żywiołowość z oryginalnym brzmieniem. Zespół stylistycznie porusza się w klimatach progresywnego rocka, post rocka, art rocka i rocka alternatywnego. Jednakże swe obecne brzmienie łączy z tradycyjną białoruską muzyką folkową, czyniąc zeń muzykę aktualną i dostosowaną do upodobań współczesnego słuchacza poszukującego nowych doznań.
Re1ikt kreatywnie wykorzystuje ciekawe brzmienia efektów gitarowych, a także instrumentów ludowych – tak dętych, jak i perkusyjnych. Zespół gra nie tylko koncerty elektryczne, ale także akustyczne i w zależności od formy występu muzyka grupy z mocno przesterowanej i zadziornej zmienia się w intrygującą formę eteryczności i liryki.
Laureat 5. FMR Rockowisko Hajnówka 2013, zdobył także Nagrodę Publiczności.
Skład: Aliaksandr Dzemidzenka - drums/ Dzmitry Narkevich - bass/ Uladzimir Kazlou - vocals, ac. guitar/ Vitali Makshun - guitar/ Yauhen Khalmanskih - soundman
PRZECIW - punk/hc
Zespół powstał w Lublinie w 1995 roku. Zespół aktywny koncertowo, głównie w Polsce jak i za granica, wydane 3 płyty oficjalne: Mr Fuck 2000, Krzyczę 2005, Punk Rock Show 2010 oraz 2 płyty metoda DIY: DIY no 1 promo oraz Rock na Bagnie Live 2010. Zespół mentalnie związany ze scena niezależna. Punk rock starej szkoły w dobrym wydaniu. W tym roku świętuje swoje XX-lecie.
KABANOS -Rock/Metal/Punk/Dramat Współczesny/Debilcore/EvolutionMusic
Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Wszystko zaczęło się od żulerskich piosenek nagrywanych na podkładach na magnetofon Kasprzak, a na przestrzeni lat ewoluowało w prawdziwą petardę na polskiej scenie muzycznej, której grono zwolenników poszerza się z każdą kolejną płytą. Od samego początku grupa rozwijała się samodzielnie i niezależnie, krok po kroczku zdobywając coraz większą publiczność, wyjeżdżając w coraz dłuższe trasy i zapełniając coraz większe kluby.
"Dramat Współczesny" to czwarty studyjny album grupy Kabanos. Nowy album to kolejny etap tej nieustającej ewolucji, większa dojrzałość w formie i przekazie, nowe brzmienie, surowość i ciężkość połączona z umiejętnością do pisania chwytliwych piosenek, z których słynie grupa. To także pierwszy album, na którym pojawiają się ciężkie ballady i rozbudowane, progresywne wręcz kompozycje. Z "Dramatem Współczesnym" rozpoczyna się nowa era w karierze Kabanosa.
www.kabanos.net/ www.facebook.com/kabanos1
SEDES + Siwy (Defekt Muzgó)- zespół powstał w 1980 we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Jego założycielami byli: wokalista Jan "Młody" Siepiela, gitarzysta Adam "Kucharz" Zalewski (wcześniej grający na perkusji w zespole Zwłoki), perkusista Mariusz "Kajtek" Janiak oraz grający na gitarze basowej "Kufel". Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a jego funkcję przejął "Młody". Jako trio zespół zaczął grać koncerty biorąc udział m.in. w przeglądzie "Muzyczny Start" we wrocławskim Parku Południowym. W 1982 grupa po raz pierwszy wzięła udział w festiwalu w Jarocinie. Rok później podczas jej występu na jarocińskiej "Dużej Scenie" punkową publiczność odgrodzono drewnianym parkanem od reszty uczestników festiwalu. Grali później jeszcze w 1985r. i zaraz potem grupa się rozpadła. W 1991 "Młody" reaktywował Sedes z całkiem nowymi muzykami: gitarzystą Wojciechem Maciejewskim, basistą Dariuszem "Parą" Paraszczukiem oraz perkusistą Dariuszem "Rudym" Wieczorkiem. Latem 1992 pojawili się ponownie na jarocińskim festiwalu, a następnie dokonali pierwszych nagrań demo, które zostały wydane na kasecie „Wszyscy pokutujemy”. Jesienią Sedes zagrał wraz z zespołem Defekt Muzgó trasę złożoną z kilkudziesięciu koncertów pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co udokumentowała wydana później ich wspólna płyta koncertowa Sedes Muzgó Live. W 2004 ukazał się retrospektywny album „Lekcja historii”i na którego publikację złożyły się utwory znane z wcześniejszych płyt, a także niepublikowane nagrania z sesji . Aktualnie zespół koncertuje w składzie: Młody – śpiew i gitara basowa, Wojtek Maciejewski – gitara oraz Rudy – perkusja a także gościnnie Siwy z Defektu Muzgó.
Proletaryat - punk rock, hard rock, heavy metal
Polski zespół, legenda z Pabianic. Powstał w listopadzie 1987, założony przez wokalistę Tomasza Olejnika, gitarzystę Jarosława Siemienowicza, basistę Dariusza Kacprzaka i perkusistę Roberta Szymańskiego. W 1989 zakwalifikowali się do festiwalu w Jarocinie w którym wystąpili zdobywając Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy. W tym samym roku dokonali pierwszych nagrań. Od tamtego momentu mają na swoim koncie 13 płyt oraz ponad tysiąc zagranych koncertów. Dzięki zaangażowanym tekstom, o których ich autor i wokalista mówi: „Nasze utwory są jak lustra, w których odbija się nasza rzeczywistość”, grupa przez wielu uznawana jest za „głos pokolenia okresu przemian lat 80-tych i 90-tych”.
W tym roku świętują 25 – lecie działalności artystycznej!!!
Obecny skład:Tomasz "Oley" Olejnik – śpiew/ Dariusz "Kacper" Kacprzak – gitara basowa/ Wiktor Daraszkiewicz – gitara/ Robert "Mały" Hajduk – perkusja