5.FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2013

„...Polska jakiej nie znaliśmy...."
Piąta edycja FMR Rockowisko Hajnówka 2013 już za nami. Od jej zakończenia minęło już kilka dni ale jeszcze w głowach i sercach rozbrzmiewa rock'n'roll...


Tegoroczny festiwal rozpoczął się niespodzianką jeszcze dzień przed głównym koncertem, a mianowicie koncertem BEFORE ROCKOWISKO, który odbył się w hajnowskim PUB-ie 300 cegieł. Przybyłym wcześniej na festiwal zagrali: TNT (Hajnówka), OBLIGATED TO NOTHING (Białystok), KUBA ROZPRUWACZ (Hajnówka) i PSYCHODRAMA (Poznań).
Festiwal rozpoczął się tradycyjnie od powitania gości przez Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka w koszulce festiwalowej i 8- letnią już Marysię Tichoniuk, która od pięciu lat otwiera oficjalnie hajnowski festiwal- co stało się już tradycją.
Impreza składa się z kilku części- części konkursowej, koncertu laureatów i koncertów zaproszonych kapel.

W części konkursowej zagrało 10 kapel:
-DESANT - rock/ metal (Hajnówka)
-THE PIN DOLLS - rock/funk (Gdańsk)
-OBLIGATED TO NOTHING - nu metal/ rapmetal (Białystok)
-SAWBLADE- metal (Warszawa)
-TIME OF CONTEMPT - heavy metal (Żerniki Małe)
-SHREDLUST - heavy metal (Płock)
-ROOSTER - rock/ hard rock (Łuków)
-Oi!BRYGADA - punk rock (Warszawa)
PSYCHODRAMA – post rock (Poznań)
RE1IKT - folk rock/post rock (Mińsk, Białoruś)


Furorę zrobił białoruski Re1ikt z Mińska na Białorusi. Wywarł wrażenie nie tylko na festiwalowym jury, lecz również na publiczności, która właśnie ten band wybrała najlepszym spośród dziesięciu do Nagrody Publiczności.
Sesję w olsztyńskim Studio X zdobył wspomniany właśnie Re1ikt, zaś nagrodę organizatora- Stowarzyszenia Kulturalnego TYBEL zdobył zespół „ROOSTER z Łukowa. Konkursowe kapele oceniali w tym roku: Łukasz Stepaniuk- dziennikarz muzyczny Radio ESKA, Radio RACJa, Tomasz Tichoniuk- organizator oraz Robert Szymański- lider zespołu SexBomba.
Po części konkursowej miał miejsce gościnny występ rodzinny- Adam Wróbel zagrał wraz z sześcioletnią córką Gabrysią numer Deformacji - „Weźcie mnie do cyrku". Później zagrali ubiegłoroczni laureaci: zespół LONDYN 70 z Hajnówki oraz LINCZ z Poznania.
Następnie zagrały zaproszone przez organizatora ekipy- The CORPSE ze Zduńskiej Woli z hc w najlepszym wydaniu, MATERIA ze Szczecinka, która pięć lat wcześniej wygrała Rockowisko Hajnówka i serca ludzi lubiących dobry czad. Po szczecińskich metalowcach zagrała SWOBODNA z Szydłowca bujająca w rytmach punk/ reggae/ ska. BŁĘKITNY NOSOROŻEC i wyczekiwany TOMEK LIPIŃSKI z załogą TILT.

 

logo rockowisko 2013

FaniMani

baner FaniMani.pl-wspieraj-nas-banery

2021  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.