Za nami 3.FMR Rockowisko Hajnówka 2011

"Trzydzieści lat, a w sercu wciąż gra, nasza mieszanka punk reggae i ska"?Chcemy żyć, mieć marzenia, sny !!!!"- to teksty piosenek legend polskiego punk rocka i gwiazd Rockowiska. Znakomicie oddają nasze pofestiwalowe emocje, serce roście, łza się kręci...
3. FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2011 już za nami. Publiczność hajnowska spisała się na medal. Mimo złej pogody, licznie zgromadzona bawiła się w strugach deszczu. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przybyć do hajnowskiego amfiteatru i stworzyć tak niesamowitą atmosferę. Naprawdę super i naprawdę dzięki!!!
 
3.FMR w tym roku otworzył i prowadził ŁUKASZ STEPANIUK- dziennikarz muzyczny Radia Eska i Radia Racja. Następnie głos zabrał burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak, wicemarszałek Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, oraz Radny Sejmiku Wojewódzkiego – Mikołaj Janowski. Tradycyjnie jednak Festiwal nie mógł obejść się na scenie bez sześcioletniej Marysi Tichoniuk, która słowami: „Witam wszystkich na Rockowisko Hajnówka 2011. Bawcie się dobrze!! Dajcie czadu!!" otworzyła ostatecznie Festiwal.
Konkursowe kapele spisały się- przyjechało 9 zespołów, tak różnorodnych, że jury miało trudny orzech do zgryzienia. W tym roku oceniały muzyczne podlaskie znakomitości- Bogdan Kasperuk- zespół ZERO-85, Romuald Rakowski- muzyk kapel Błękitny Nosorożec i Czeremszyna oraz dziennikarz muzyczny Radio Eska, Radio Racja, kompozytor, DJ, muzyk z Bielska Podlaskiego i nasz „zapowiadacz" - Łukasz Stepaniuk.
Ostatecznie zwyciężył warszawski thrash metalowy METALIATOR. Energiczne, żywiołowe, metalowe granie z mocnym żeńskim vokalem bardzo przypominającym głos Niki z Post Regimentu – jednej z najlepszych rockowych wokalistek w kraju. Wizerunek zespołu, muzyka, oraz co ważne polskojęzyczne teksty, nawiązują do lat 80-tych i są dużym atutem zespołu. Wyróżniono zaś punkowy ASSUZEYTUYW z Białegostoku. Choć młody zespół - na scenie uderza prawdą, mocnymi tekstami i zaangażowaniem. Ku uciesze Hajnowian Nagrodę Publiczności zyskał hajnowski punk rockowy KRÓLIK NA UWIĘZI. Brawo i gratulujemy wszystkim!!! W konkursie dały też znakomite koncerty: metalowy CURIOSITY z Grajewa, symphoniczny metal UNLUMINATION z Krakowa, rockowa FABRYKA NAPIĘĆ z Puław, punk / ska NO PROFITS z Zambrowa, który zagrał po raz pierwszy od 15 lat, oraz punk/ ska RESZTA POKOLENIA z Płocka i punk- rockowa SECESJA z Rzeszowa.
Następnie na scenę wskoczył potężny Pocek z czerwonym irokezem- lider grupy CLIMATT - laureat poprzedniej edycji Festiwalu. Zespół od ostatniego roku totalnie zmienił skład, z nowym wokalistą zbudował rockowy CLIMATT...
Po nich na scenie zagrał przedstawiciel niezależnej sceny miasta Warszawy SKOWYT- I nagroda 2. FMR Rockowisko Hajnówka 2010. Swoim występem potwierdzili tylko trafny wybór ubiegłorocznego jury. Znów był żywioł, czad, energia- po prostu rockowy dynamit! Po występie Skowytu na scenie zawitał nasz rockowy Burmistrz w festiwalowej koszulce, wręczył dębową gitarę- wykonaną przez hajnowski Zakład Stolarski Anatola Oksentowaicza oraz Nagrodę Burmistrza miasta Hajnówki- piec gitarowy Fender Mustang III. W nagrodę również laureaci 3. FMR w przyszłym rocku zagrają pełne koncerty.
Podczas całego dnia Festiwalu w kramiku organizatorów można było zakupić pamiątkowe festiwalowe koszulki i znaczki. A obok rockowy Radny Rady Miasta Hajnówka - Jan Giermanowicz prezentował swoje dzieła, własnoręcznie wykonane piece i wzmacniacze gitarowe. Gitarzyści chętnie sprawdzali ich oryginalne brzmienia.
Po ogłoszeniu wyników nadszedł czas na koncerty zaproszonych kapel. Heavy metalowy HELLRAIZER z Białegostoku z potężnie brzmiącym niesamowitym vocalem. Covery wykonywane przez grupę brzmiały nad wyraz przekonywująco.
Kolejna gwiazda Festiwalu to białoruski B.N. I znów mieliśmy popis energii i rock'n'rollowego żywiołu na białoruską nutę. Zespół nawiązał fajny kontakt z publicznością skandując na przemian „ŻYWIE ROCK'N'ROLL" i „PUNK ROCKOWISKO".
Najbardziej leniwy zespół imprezy to grupa LENIWIEC z Jeleniej Góry.- przewrotna nazwa i mieszanka żwawego punk/ reggae/ ska. Leniwiec rozgrzał publiczność do czerwoności i zgromadził najwięcej publiczności, w amfiteatrze podczas ich występu było kilka tysięcy ludzi. Melodyjny czadowy punk- rock wzbogacony dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Urocze pogo, miłe przyjęcie zespołu, a na zakończenie występu- lider grupy- Mucha zostawiwszy gitarę na scenie dał się porwać publiczności- dziesiątki rockowych dłoni poniosło Muchę w przestworza. Przemiła atmosfera- miłość, przyjaźń i rock'n'roll.
Kolejną gwiazdą festiwalu był ... deszcz, który choć spłoszył część widowni to i tak pod sceną w strugach deszczu bawiła się kilkusetosobowa rzesza rock'n'rolloców. "Nie mamy w tym roku na Rockowisku szczęścia do techniki. Nękają nas awarie- trzy razy o ile dobrze liczę padły nam piece- na Leniwcu padł nam prąd. Z tego co widzę jedynie Wy nie padacie!!!"- mówił ze sceny Łukasz Stepaniuk. Woda, woda, woda SEXBOMBY pasowała jak ulał – bo właśnie ta legenda rodzimego punk – rocka była jedną z gwiazd Festiwalu. Zespół narodził się 25 lat temu w Legionowie, w tym roku obchodzi swój jubileusz, 25 lat „pracował" na zasłużone miano legendy punk-rocka. SEXBOMBA zagrała swoje najbardziej znane kawałki, perełki- jak Alarm, A ja, Świnie, oraz te z najnowszej płyty „CTRL+ALT+DELETE". Robert Szymański jak zwykle żywioł na scenie, mimo oberwania chmury i litrów „Wody, wody, wody" lejącej z nieba. Klimat niezapomniany.
Pogoda płata nam figla, spłatajmy i my figla pogodzie- nie dajmy się!"- komentował Łukasz Stepaniuk podczas koncertu. Myślę, że nie daliśmy się ani pogodzie ani awariom, mamy znakomitą publiczność, znakomite gwiazdy, czadową atmosferę – „ŻYWIE ROCK'N'ROLL"!
Na zakończenie cudowna publiczność podziękowała organizatorom gromkim STO LAT. Łza się kręci- wielkie dzięki! To dla Was ta impreza! Do zobaczenia za... ROCK!!!
Dziękujemy wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy pomogli.
 
 Agnieszka i Tomasz Tichoniukowie

 

 

logo rockowisko 2011

FaniMani

baner FaniMani.pl-wspieraj-nas-banery

2021  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.