2. Festiwal Muzyki Rockowej ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2010

plakat rockowisko 2010

2. edycja Festiwalu muzyki Rockowej ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2010 jest już za nami i znów krocie emocji i wrażeń.

 

Zagrało 12 kapel z całego kraju. Sześć zespołów wzięło udział w części konkursowej.

A były to:

PURE REFLECTION- metal core (Białystok)

DEGRADACJA- hc (Łapy)

VOBISCUS- death metal (Hajnówka)

SKOWYT- punk rock (Warszawa)

CLIMATT- rock (Brzeg)

I FONOFUZJA – rapcore ze Strzelna

Nagrodę Burmistrza- piec gitarowy otrzymał warszawski energetyczny SKOWYT – chłopakom ze Skowytu niemal brakło miejsca na scenie, ich energia udzieliła się słuchaczom...., II nagrodę zaś - gitarę, ufundowaną przez sponsora- sklep muzyczny „Duet" w Białymstoku otrzymał zespół CLIMATT z Brzegu. Ten ostatni mimo wielu emocji związanych z przyjazdem do Hajnówki był w stanie zagrać przekonywująco i ambitnie. Zespół wielokrotnie dziękował hajnowskiej policji i służbie zdrowia za okazaną im pomoc, dzięki czemu mogli w ogóle zagrać w konkursie.

Nagrody wręczył zastępca Burmistrza Bazyl Stepaniuk.

Po części konkursowej zagrali laureaci ubiegłorocznej edycji. Metalowa MATERIA ze Szczecinka muzyką z wykopem i siłą zyskuje już w Hajnówce odbiorców, po koncercie oblężenie za kulisami. Niektórzy przyjechali specjalnie dla nich.

Po MATERII hajnowski KUBA ROZPRUWACZ zagrał szybkiego, bezkompromisowego punka. Formą bonusa był gościnny występ Zbycha z formacji Londyn 70.

W następnej kolejności wystąpił stary wyjadacz hajnowski BŁĘKITNY NOSOROŻEC, który promował swoją świeżutką, jeszcze ciepłą płytę „Barykady". Co ciekawe zespół mimo swego sędziwego, błękitnego wieku wciąż nagrywa i brnie do przodu. Pod sceną dało się słyszeć ustawiczne skandowanie „Błękitny", czym publiczność dała wyraz uznania twórczości NOSOROŻCÓW z Puszczy Białowieskiej. Nie samym żubrem Puszcza stoi.....Smile.

Po BŁĘKITNYCH na scenie zagościł nieco odświeżony SAJGON z Wałbrzycha. Zagrali swoje najbardziej znane i lubiane kawałki. Ostre granie z melodyjnymi vocalami, można było powspominać. Po tak długiej przerwie w graniu zespół zagrał znakomicie.

Kolejny - ALIANS- punkowo- reggae'owa perełka z Piły. Z żalem jednak trzeba zaznaczyć, że na hajnowski koncert nie przybyli wszyscy muzycy ALIANSU, brakowało wszystkich dęciaków i akordeonu. Mimo to ALIANSY porwały w pląsy, a słynne „Bomby domowej roboty" sprawiły nie lada przyjemność miłośnikom pilskiego punky reggae party.

Jako ostatnia kapela zagrał podwarszawski THE BILL, którego większość pamięta jeszcze z przełomu lat 80/90. Pod sceną oczywiście pogo ku integracji publiczności hajnowskiej i przyjezdnej. „Piosenka o Wiśle" mocno skojarzyła się z występem tej kapeli w Jarocinie w 1992 roku...same sentymentalne koncerty i o to właśnie chodzi.

Zarówno SAJGON, ALIANS, jak i THE BILL zagrali w Hajnówce po raz pierwszy i miejmy nadzieję, że ich jeszcze usłyszymy na hajnowskiej scenie zgodnie z wolą festiwalowej publiczności.

Dziękujemy wszystkim ROCKOWISKOWYM kapelom, gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy sponsorom i publiczności!!!!!!!

 

Tomasz Tichoniuk

fot. Marcin Klim

logo rockowisko 2010

FaniMani

baner FaniMani.pl-wspieraj-nas-banery

2021  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.