Rockowisko 2009

25 lipca 2009 odbył się I Festiwal Muzyki Rockowej ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2009

Byliście cudowni!
Dla takiej publiczności warto było starać się – nie zawiedliście – wielkie dzięki Wam za to!
I właśnie te kilka zdań będzie krążyło wokół takiej właśnie dziękczynnej atmosfery bo jest za co i komu.

 

„Witam wszystkich na festiwalu Lockowisko Hajnówka 2009"
-tymi słowami czteroletnia Marysia Tichoniuk otworzyła festiwal – chwała jej za to !
Później było kilka słów Burmistrza Miasta Anatola Ochryciuka i krótka historia imprezy w wydaniu Klaudka Borysa, który poprowadził całą rzecz.
Ważną sprawą dla organizatorów był fakt świętowania 6. urodzin przez Patrycję Onikijuk, która była min. Bohaterką festiwalowego spotu i wraz z Marysią motorem napędowym wszelkich poczynań ich rodziców związanych z festiwalem :)

Z dziesięciu zespołów konkursowych jakie miały zagrać w przeglądzie dotarło do nas sześć, brak ich konkurentów nie ma co ukrywać był dla konkursowiczów korzystny – zagrali oni bowiem pełne koncerty. Poziom konkursu był dobry.

Zagrały:

  • Climatt – rock (Brzeg)
  • Kackiller – rock (Hajnówka)
  • Back Sly – rock alternatywny (Białystok)
  • Black Chasm – hard rock (Lubaczów) – wyróżnienie
  • Kuba Rozpruwacz – punk/oi (Hajnówka) – II nagroda
  • Materia – metal (Szczecinek) – I nagroda

Obie nagrody ufundował Burmistrz Miasta Hajnówka Anatol Ochryciuk, który osobiście wręczył je kapelom ubrany w koszulkę Rockowiska :)
Niewątpliwie widowiskowym zespołem był lubaczowski Black Chasm, a to za sprawą średniej wieku w zespole, i kobiet przy instrumentach :) - bas i perkusja! Perełką – i tu nie tylko samego zespołu – a całego konkursu był gitarzysta tejże kapeli, co wyczyniał, to już trzeba było być i słuchać.
Hajnowski Kuba rozpruł i publiczność i jury, szczerze, od serca, właśnie w starym klimacie, którego poszukujemy :). Punk w bardzo dobrym wydaniu. Oi!
Materia"...taa, zespół nie dał się pogłaskać :) zagrał najtrudniejszą muzykę, z nietuzinkowymi aranżacjami i pomysłami na każdy utwór. Nie było złudzeń – zagrali najlepiej. Zespół otrzymał piec gitarowy Peavey Bandit – z pewnością zrobią z niego użytek :)


Po konkursie zagrały zespoły zaproszone przez organizatorów:

BAD FALCON z Sokółki – rozszerzył wachlarz gatunków muzycznych prezentując rap/hc lub może bardziej hc/rap. Zespół ma na koncie kilka sukcesów festiwalowych, a koncert można myślę potraktować jako znakomitą zapowiedź nadciągającej płyty zespołu

Po sokólskim HC zagrała alternatywa z Bielska Podlaskiego, a mianowicie ZDROWIE NA BUDOWIE BAND, które gra już kawał czasu ,a muzyka ich kojarzy się z Falą lat osiemdziesiątych.

SYNDROM KRETA to kolejna festiwalowa kapela , wyjątkowo wesoła, zespół pochodzi z Wesołej...po ich koncercie zrobiło się trochę krecio w Hajnówce... kapela zagrała swoje perełki - „Len", „Ludzie tacy jak my" i tytułowy „Syndrom kreta", zabrakło tylko dęciaka...
Koncert żywiołowy i energetyczny.

CELA NR 3 legenda polskiego punk rocka zagrała materiał doskonale znany festiwalowej publiczności, która większość numerów śpiewała razem z zespołem. Cela bisowała może z osiem razy a na zakończenie swego koncertu usłyszała „Sto lat" od publiki......

I przyszedł czas na gospodarzy i kolejne festiwalowe zwierzę – BŁĘKITNY NOSOROŻEC, zagrali wyjątkowo mocno, choć to nie znaczy, że nie znalazły się tu utwory reggae, których zespół ma kilka w swoim repertuarze. To właśnie ich utwór „Niepokój" organizatorzy wybrali na wizytówkę imprezy i numer sztandarowy festiwalu, numer przewijał się przez całą imprezę między kolejnymi kapelami.

Na koniec zagrał FARBEN LEHRE z Płocka – punkowa energia i taki nawet Wojda Show :) ....temperamentna rodzina.......:) brawo panowie! Po koncercie publiczność skandowała „dziękujemy".....my też Wam dziękujemy!!!

Organizatorzy

 

logo rockowisko

FaniMani

baner FaniMani.pl-wspieraj-nas-banery

2021  Rockowisko   globbers joomla templates

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.